Eskrim Blog

Covıd-19 Normalleşme Süreci Antrenmanlara Başlanabilmesi İçin Alınacak Tedbirler Kılavuzu

Federasyonumuz, Kovid-19 normalleşme adımları kapsamında Eskrim antrenmanlarına başlanabilmesi konusunda rehberlik edecek tavsiye ve tedbirleri içeren kılavuz belgeyi hazırlamış olup, bu süreçte paydaşlarının sağlığını ve güvenliğini korumak için gereken tedbirleri alacaktır.

Öncelikle, bu kılavuz belgenin, başlangıç aşamasından nihai taslak haline getirilerek hazırlanmasında değerli katkıları ve görüşlerinden dolayı Sağlık ve Teknik Kurulumuza teşekkür ederiz.

Bu kılavuz belgenin amacı, kulüplere, sporculara, antrenörlere, ebeveynlere ve diğer paydaşlarımıza Kovid-19 sürecinde antrenman programlarına başlanabilmesi için tesislerde ve antrenmanlarda dikkat edilmesi gereken risk faktörlerini ve hafifletici önlemler ile alınacak tedbirleri içeren bilgileri kapsamaktadır. Antrenmanlara ne zaman başlanabileceği konusunda yetkililer tarafından henüz bir açıklama yapılmamıştır. Yapılacak açıklama ve her türlü bilgi sizlerle paylaşılacaktır.

Yaşayan bir belge niteliğinde olan bu kılavuzu, içeriğini geliştirmek için yorumlarınıza veya varsa önerilerinize açmak istiyoruz.

Sporda Kovid-19 bulaşma riskini değerlendiren henüz bilimsel bir çalışma yoktur. Kovid-19 konusunda bilgi ve koşullar sürekli değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle, kılavuz belgemizi geliştirmek adına sürekli geri bildirimler almaya ve mevcut olduğunda yeni bilgilere dayanarak güncellemeye devam edeceğiz.

Bu kılavuz belgeyi geliştirmeye devam etmek, tüm paydaşlarımızı güvende ve sağlıklı bir ortamda olmalarını sağlamak için sunacağınız katkıya şimdiden teşekkür ederiz.

Görüş ve önerileriniz için lütfen yorum yapmayı unutmayın yada [email protected] mail adresimiz üzerinden bize mail gönderebilirsiniz.

Sağlıkla kalın.

Yazımızın PDF haline buradan ulaşabilirsiniz

COVİD-19 Risk Anketine buradan ulaşabilirsiniz

COVİD-19 Yüksek Çözünürlüklü Afişlere buradan ulaşabilirsiniz

Covıd-19 Normalleşme Süreci Antrenmanlara Başlanabilmesi İçin Alınacak Tedbirler Kılavuzu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön